Search
× Search
Srážka nedaleko Splitských vrat
Daniel Vodička

Srážka nedaleko Splitských vrat

Včera v noci okolo 2215 došlo ke kolizi dvou motorových člunů nedaleko Splitských vrat. Devět osob bylo zraněno, z toho nejméně jedna osoba těžce.

K nehodě došlo 1,5 míle od Splitských vrat ve směru na západní mys ostrova Hvar. Srazil se 10 metrů dlouhý nafukovací člun RIB a 13 metrů dlouhá motorová jachta. Na RIBu bylo 12 pasažérů a dva členové posádky, na motorové jachtě pluly dvě osoby.

Na místo vyplulo několik lodí kapitanátu a policie. Zraněné osoby čekal převoz do nemocnice ve Splitu, poškozené čluny byly taženy do Milny. Zatímco gumenjak byl tažen úspěšně, velmi vážně poškozený motorový člun již do Milny nedoplul a cestou se potopil u Splitských vrat.

Pátrání po vině a s ní souvisejícím trestu bude teprve probíhat. Na motorovém člunu je patrné, že gumenjak zdemoloval jeho levobok. Na první pohled se tedy zdá vina jasná. Nedělejme ale ukvapené soudy a počkejme na výsledek šetření. 

Jaké poučení si můžeme z vážné nehody vzít? Ve Splitských vratech může být i v noci poměrně hustý provoz a v pozadí může viditelnost světel rušit i světelný smog ze Splitu. To by měl být důvod pro sundání nohy z plynu. Pamatujte, že bezpečná rychlost, kterou musíme plout, je taková, při níž jsme schopni reagovat na možná nebezpečí.

Poznámka redakce

Podle fotografií motorové jachty se nezdá, že by byla dlouhá 13 metrů. Jde o převzaté informace. 

Foto MPPI

5465
Tygr_right small_2018
Na horu