Kam jet, Zajímavosti, Vende Globe

Hvězda světového jachtingu v Praze

Datum a čas události: 06.02.2018 18:30 - 21:30 Export událost
V úterý 6. února v Praze vystoupí hvězda světového jachtingu Jean Le Cam. Druhý z Vendée Globe, vítěz Barcelona World Race a mnoha dalších závodů. Muž, který v překlopené lodi bez kýlu čekal na záchranu nedaleko mysu Horn.

Jean Le Cam je sympaťák, který si sólové závody okolo světa užívá. Čtyřikrát se zúčastnil Vendée Globe, z toho třikrát dojel do cíle. Skončil druhý, pátý a naposled šestý. A chystá se i na další ročník. Jednou se jeho jachtě nedaleko mysu Horn ulomil kýl, překlopila se a Jean Le Cam čekal v bouřlivých vodách uzavřen v podpalubí na záchranu.

Jean je jedním z posledních aktivních závodníků, kteří začínali s legendou sólového jachtingu Erikem Tabarlym. Již v roce 1982 byl Le Cam na palubě katamaranu Jet Services II při rekordní plavbě přes Atlantik. V dalších letech se stal zřejmě nejúspěšnějším sólovým jachtařem Francie a tedy i světa. Solitaire du Figaro vyhrál poprvé v roce 1994, podruhé již o 2 roky později. V roce 1999 již měl na kontě hattrick. Mnoho medailových příček má i ze závodů Route du Rhum a Transat Jacques Vabre. O vítězství v regatě kolem světa Barcelona World Race jsme již mluvili.

Jean Le Cam je jedním z nejzkušenějších závodních jachtařů celé historie jachtingu. Navíc jeden z nejcharizmatičtějších. V Praze bude mít přednášku, kterou pořádá jachtařská akademie. A na přednášce navíc vystoupí i náš nejlepší sólový jachtař Milan Koláček, který promluví o weather routingu a využití těchto navigačních systémů. Velmi zajímavé téma.

Přednášky startují v 1830 Milanem Koláčkem a po něm přijde na řadu Jean Le Cam.

Určitě přijďte, těžko něco takový večer přednášek překoná.