Zajímavosti

Dvě vítězství a remíza

Liga mladších dorostenců ve vodním pólu má za sebou další turnaj ve skupině. Mladší dorostenci odehráli o víkendu 11. – 12. listopadu tři důležité zápasy. Na prvním turnaji si Steppáci nastavili laťku hodně vysoko, když v Táboře vyhráli všechny tři zápasy. Nyní se snažili svoji vedoucí pozici potvrdit.

Stepp Praha – TJ Tábor
Prvním soupeřem Steppu byl tým TJ Tábor. Hráči Tábora měli po kruté lekci z prvního turnaje velkou chuť napravit si pověst. Hned v první minutě se ujali vedení. Domácí to pochopili jako důrazné varování. Zvýšili obrátky a od tohoto momentu na hřišti dominovali. Do konce čtvrtiny nasázeli šest branek a inkasovali už pouze jednou.
Po přestávce už měl domácí tým hru plně pod kontrolou a nedovolil soupeři přiblížit se na dostřel. Příjemným překvapením byl výkon centrů Parobka a Bottara, kteří dohromady nastříleli pět gólů.
Zápas skončil zaslouženým vítězstvím Steppu v poměru 12:7.

Stepp Praha – AJ Strakonice
Po několikahodinové pauze čekal Stepp tým AJ Strakonice. Hráčům i trenérům bylo zřejmé že se jedná o nejdůležitější zápas turnaje. Od začátku utkání se jednalo o přestřelku plnou gólů. Oba týmy dělaly hrubé chyby v defenzivě a tak dostávali útočníci více prostoru než je zdrávo. První dějství skončilo za stavu 5:3 ve prospěch Steppu. Na začátku druhé čtvrtiny se domácí dostali do slibného vedení 8:3. To byl však byl konec galapředstavení.

Steppáci ale začali hrát velmi zbrkle a rázem to byl tým Strakonic, kdo tahal za pomyslné nitky. Hosté začali snižovat náskok a ve druhé polovině utkání se jim podařilo vyrovnat. Zápas nakonec po velmi napínavém závěru skončil remízou 13:13. Steppáci doplatili na trestuhodné chyby v obraně.

Stepp Praha – KVS Plzeň
V neděli čekal Steppáky poslední soupeř, KVS Plzeň. Všichni hráči chtěli odčinit zbytečnou ztrátu bodu s týmem Strakonic, a tak vstoupili do zápasu jako uragán. Po první čtvrtině vedl Stepp nad Plzní 4:1 a po pauze se střelci rozhodně nehodlali zastavit. Trenéři Rezek a Handlovský si mohli dovolit prostřídat prakticky celou sestavu, a přesto Steppáci nepustili Plzeň do hry. Dokonce ani změna v brankovišti Steppu nijak neuškodila, protože náhradní gólman Stránský chytal více než spolehlivě. Stepp nakonec zvítězil nad týmem KVS Plzeň 13:5.

Stále neporažený tým Steppu vede po polovině zápasů tabulku skupiny.
Nejbližší pronásledovatel, tým Strakonic, ztrácí na Steppáky čtyři body. K jistotě postupu do finálové části už má Stepp velmi blízko a postup si může zajistit už na dalším turnaji.

Více informací na stránkách a na Facebooku.

Text: Theodor Anfilov