Ostatní regaty

23. ročník legendární Májová regaty MORIS design je v cíli!

Čtrnáct posádek ve dvou ONE design třídách ujelo za čtyři dny více než 130 námořních mil. Vítězem ONE design třídy Elan E4 se stal Michal Krysta s týmem „MK Racing“ a vítězem ONE design třídy Bavaria Cruiser 41S Jeroným Hašek s „Mu Mu týmem“.

Gratulujeme nejen jim, ale také ostatním týmům. Na druhém místě kategorie Elan E4 se umístil Vladimír Smolka s posádkou „Spirit team“, na třetím pak Radek Dlouhý s týmem „MiRa19“. V kategorii Bavaria Cruiser 41S jako druhý dojel Tomáš Martínek s týmem „Na třetím místě“ a třetí byl Vlastimil Faktor s posádkou „GEN e RACE“. Absolutním vítězem 23. ročníku legendární Májové se stal Michal Krysta na Lodi Elan E4 Lucky s týmem „MK Racing“. Odnesl si sošku jelena, která je tradiční trofejí pro vítěze na počest zakladatele Jirky Jelínka, který zorganizoval první závod Májové regaty v roce 2000.

Letošní závod odstartoval 1. května z chorvatského Pirovace u ostrova Murter. První rozjezdová etapa zavedla posádky do zátoky Veli Iž. Odtamtud odstartovala druhý den nejdelší etapa, která měřila přes 70 mil a končila v přístavu Sali na ostrově Dugi Otok. Start této etapy musel být odložen až na pozdní odpoledne, protože vítr kolem 30 uzlů nedovoloval odstartovat dříve. Posádky se s noční etapou popasovaly na výbornou, užily si i krásné měsíční světlo. Do cíle u Sali dorazila první posádka už v 8:25 ráno. Zbytek středy byl odpočinkový a ve čtvrtek 4. května za příjemného větru do 15 uzlů odstartovala regata z prostoru ostrova Žut zpět do zátoky u ostrova Murter.

Organizační tým děkuje všem posádkám a těší se na další, tentokrát už 24. ročník legendární Májové regaty!

Záznam závodu v podobě trackingu na SeeSea i fotografie z regaty si můžete prohlédnout na www.majovaregata.cz