Search
× Search
Špatná volba dovolených
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Špatná volba dovolených

Na hořící motorové jachtě u Biogradu se nacházel muž, který má s volbami svých dovolených dlouhodobé problémy. Jedná se o bývalého rakouského vicepremiéra Heinze-Christiana Stracheho.

Dvacetimetrová charterová motorová jachta, která včera zahořela jako fangle na dohled od Biogradu, měla zajímavou posádku. Jednalo se o bývalého rakouského vicepremiéra a byvší hlavu národovecké FPÖ Heinze-Christiana Stracheho. Tento rakouský politik nemá na své dovolené příliš štěstí. V roce 2017 pobýval na španělském ostrově Ibiza a tato dovolená ho stála vládní angažmá.

17. května 2019 musel muž s vizáží sňatkového podvodníka rezignovat na svou vládní funkci poté, co deník Süddeutsche Zeitung a Der Spiegel informovaly o nahrávce, kterou anonymně obdržely několik dní předtím. Jednalo se o tajnou nahrávku pořízenou v roce 2017. Strache se na dovolené sešel s údajnou neteří ruského oligarchy a sliboval a sliboval. Za peníze pro stranu státní zakázky. Za nevyjasněných okolností se video s nahrávkou dostalo na veřejnost a s politickou kariérou rakouského národovce byl konec.

Nyní se tedy vydal na moře do Chorvatska (které v památném ibizském rozhovoru označil za sra.ku) a měl co dělat, aby mu na jachtě neuhořela zadnice. S ostatními spoluplavci spasili holý život skokem přes palubu. Bohužel taky jachtař…

PS: Jachta se podle chorvatských zdrojů jmenovala Do This.

3144
Na horu