Search
× Search
Kam se vyváží žumpy na Ugljanu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Kam se vyváží žumpy na Ugljanu

Hádejte, kam se vyváží žumpy na ostrově Ugljan. Pokud byste čekali, že do kanalizace, tak to se mýlíte, to jste docela včerejší. Je to dáno tím, že majitel tamního hovnocucu není jenom majitelem hovnocucu, ale také člověkem s mohutným sociálním cítěním.

Neznámý kameraman natočil na Ugljanu video, na kterém dvojice pracantů vypouští obsah hovnocucu z cesty do křoví. To je samozřejmě zakázané. Protože se podařilo pracanty identifikovat, bylo možné se jich na jejich pohnutky zeptat. Níže uvedená odpověď je neupravená, jde pouze o doslovný překlad.

„Všichni jsme si této situace vědomi a víme, že sledovat toto video není nic hezkého. Leč v tomto řetězci jsme ten nejslabší článek! Již jednou jsme si s kolegou řekli, že s takovým vyprazdňováním cisteren přestaneme a že je odvezeme do Ždrelacu (na sběrné místo, poznámka redakce).  Ale místní začali křičet. V závislosti na množství nyní za odvoz zaplatí kolem 500 kun, a pokud bychom to vezli do Ždrelace, stálo by je to od 800 do 1 000 kun. Pokud by fekální vůz přijel ze Zadaru a odvezl výkaly na sběrné místo, bylo by to za 2 000 kun! Lidem to nevyhovuje. Takto je to rychlejší, jednodušší a levnější.“

Takové je tedy vysvětlení. Je vidět, že chlapi jsou srdcaři. Vše pro lidi. Možná by se to takto dalo dělat i u nás s popelnicemi. Pokud by se odpadky nevozily do spalovny, ale do Vltavy pod Zbraslaví, taky by se platba za popelnice mohla snížit.

2729
Na horu