Kurzy TOP
× Search

Jachtař

Jachtař
Jachtař

Toto není kolorovaná fotka z konce války, ale snímek estonského jachtaře Uku Randmaa poté, co projel cílem Golden Globe Race a tři dny se ho jeho blízcí snažili vykrmit. Zjevně to moc nepomohlo.

Randmaa měl potíže se nedostatkem zásob již od Tasmánie. Již od té chvíli se dělil denní příděly na polovinu, aby později poloviční znovu rozpůlil a nakonec to udělal ještě jednou.Výsledkem bylo, že Uku Randmaa zhubl o 20 kg.

Takto to vypadá, když je mnoho vůle a málo zásob. Podobná korba byl i Milan Koláček, když doplul do Karibiku do cíle Transat AG2R. 

Závodit kolem světa na old school jachtách není zadarmo.

252 dnů samoty na oceánu

O bronzu v Golden Globe Race je rozhodnuto. Třetí místo patří estonskému jachtaři Uku Randmaa. K obeplutí světa potřeboval 252 dnů. Do cíle připlul lehčí o 20 kg.

Proč je tak revoluční?

Nový rekordní trimaran Sodebo 3 je revoluční lodí. Na první pohled je znát posun nástavby dopředu, ale to je ta revoluce? Kde jsou změny, které mají loď posunout za hranici dnešních možností?

Poletí 50 uzlů?

Nový 32 metrů dlouhý trimaran Sodebo 3 byl představen veřejnosti v sobotu. Je to již třetí maxitrimaran postavený pro Thomase Covilla. Uvidíme, zda se revoluční změny na lodi provedené stanou v budoucnu standardem.

Hlad, 20 kg dole a vilejši

Vítěz Golden Globe Race už je známý, ale drama na moři pokračuje. Bojuje se o třetí místo, o dojezd do cíle. Bojuje se s hladem, s infekcí na rukou, s bolestí zubů, i s vilejši na trupu, kteří už dorůstají délky chobotnice.

Poslední
Na horu