Přístavní manévry červená
× Search
Jaký je nejlepší věk pro sólového jachtaře? Podle výsledků Route du Rhum se zdá, že zrají jako víno. V roce 2014 byl první v cíli Loick Peyron v 55 letech. Letos vyhrál Francis Joyon, kterému je 62 let. Oba tito jachtaři zvítězili na stejné lodi. Také nejde o žádnou mladici. Trimaran IDEC Sport byl na vodu spuštěn v roce 2006. Nejprve se jmenoval Groupama 3 a byl určen pro týmové plavby. Pod stejným názvem byl změněn pro sólové plavby a Route du Rhum 2010 na něm vyhrál Franck Cammas. O čtyři roky později nesl jméno Banque Populaire VII. Na poslední chvíli na něm nahradil zraněného skippera Armela Le Cléac´h pětapadesátiletý Loick Peyron. A zvítězil. Rekordní plavba Společnost IDEC trimaran koupila v roce 2015. Nejprve ho pronajala na 6 měsíců Lending Club a pak již začala éra Francise Joyona. V roce 2017 získal Jules Verne Trophy, když se mu jen s šestičlenným  týmem podařilo obeplout svět za 40 dnů, 23 hodin a 30 minut. Při...

Frajer

Jean-Luc Van Den Heede se stěžněm na pokraji zhroucení pokračuje v Golden Globe Race. Po vážné nehodě již nepluje do Chile k opravám, ale pokračuje bez zastávky do cíle ve Francii.

Nejhorší se blíží…

Letošní Route du Rhum je mimořádně tvrdá. Ze 123 startujících jachet jich již téměř polovina míří do nejbližšího přístavu. A to nejhorší se teprve blíží.

65 uzlů vítr, vlny 11 metrů

Téměř 130 dnů mají za sebou účastníci Golden Globe Race. Vedoucí jachta Matmut byla zachvácena bouří, překlopena stěžněm dolů a má poškozenou takeláž. Jean-Luc Van Den Heede se snaží přečkat bouři 2000 mil od mysu Horn.

Historický úspěch našich barev

Poprvé v padesátileté historii nejvýznamnější offshore regaty ve Středomoří zvítězil náš tým. Bohemia Praha Debra vyhrál celkově v handicapu ORC a byl druhý v handicapu IRC. V takový úspěch mohli doufat jen ti největší snílci.

Úspěch jako hrom?

Podívejte se na výsledek Rolex Middle Sea Race! Bohemia Praha Debra je první v ORC a dokonce i druhá v IRC. Celkově! Zatím ale nejsou všechny lodě v cíli. Proto pššš. Ať to nezakřikneme!

Poslední
Na horu