OAK_TOP_zari 2018
Search
× Search
4. listopadu startuje sólový transatlantický závod Route du Rhum. V kategorii Ultim poletí nejrychlejší trimarany na světě. A mohou to být rychlosti nikdy nevídané. Trimarany vybavené turbem v podobě foilů prodělávají v poslední době překotný vývoj. Tyto jachty jsou schopné létat na foilech přes oceány a atakovat hranici 50 uzlů. To se zdálo před 10 lety nemožné. V kategorii největších a nejrychlejších lodí Ultim by se na start mělo postavit 6 trimaranů. Tři z nich jsou nejmodernější trimarany poslední generace vybavené foily, mající za sebou již modifikace, které rychlý vývoj ve světě foilů vyžaduje. Tato trojice Macif, Banque Populaire a Maxi Edmond de Rothshild bude hlavním favoritrm závodu přes Atlantik. Kromě toho, že by mohl padnout rekord závodu (trasu z St. Malo na ostrov Guadaloupe v Karibiku zvládl za 7 dnů a 15 hodin Loick Peyron v posledním ročníku), by se mohl otřást v základech i rekord v počtu uplutých mil za...

Na ME naši na čele

Včera odstartoval na Kypru evropský šampionát ORC. Naši si vedou skvěle a po offshoru jsou týmy Giulia i Three Sisters na stříbrných příčkách.

1., 2. a 3. pro Hebe

Hebe Sailing Team z Českého Yacht Klubu absolvoval na přelomu srpna a září tři závody na karbonovém speciálu T boat 830 na jezeře Lago di Garda. Dosáhl na 1., 2., a 3. místo...

Torqeedo ve Vendée Globe

Závodíte na plachty kolem světa. Stále ale potřebujete dieselový motor, aby dokázal zajistit nezbytné dodávky elektrické energie. Torqeedo nyní toto změní v týmu Malizia.

Je to ještě loď?

Foily přinesly do světa jachtingu a lodí vůbec největší revoluci od chvíle, kdy si první opice sedla na kmen stromu. Až do rozšíření foilů to bylo vždy o výtlaku. Dnes se již nedá o výtlaku mluvit.

Superloď

Nejnovější jachta IMOCA nové generace Charal má za sebou první testy. Zdá se, že revoluce v offshore jachtách udělala další mílový skok vpřed.

Kotrmelec v Jižním oceánu

Nováčci na palubě jachty se často ptají, jestli se může překlopit. Skipper je obvykle uklidní tím, že může, ale vrátí se zpět. Začátečníci jsou klidní. Slyšeli však jen tu lepší půlku pravdy.

Ondra Teplý na MS ve vedení

Včera začalo ve slovinském Koperu mistrovství světa do 23 let v olympijské lodní třídě Finn. V první rozjížďce dojel Ondřej Teplý na třetím místě, ve druhé jízdě skončil druhý. V součtu to ovšem...
Last
Na horu