Kurzy TOP
× Search
Přístavy na Lipně
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Přístavy na Lipně

Na Lipně najdeme hned několik přístavů, kde je možné kotvit lodě – Lipno nad Vltavou, Frymburk, Hrdoňov, Dolní Vltavice a Černá v Pošumaví. V následujícím článku najdete krátkou charakteristiku a také užitečné kontaktní informace.


Kontakty:

Lipno nad Vltavou – Lipno servis s.r.o., 731 410 813
Frymburk – YC Azura, tel . 723 440 254
Hrdoňov – Hotel Fontána, tel. 602 652 661
Dolní Vltavice - Hotel Relax, tel. 601 367 508
Černá v Pošumaví – YC Černá v Pošumaví, tel: 721 184 750

 

Lipno nad Vltavou

Tento přístav je kotvištěm jachet, plachetnic, elektročlunů, apod. Je nejmodernějším přístavem nejen v oblasti lipenského jezera, ale zároveň i v České republice a to díky velmi kvalitnímu zázemí a nepřeberné nabídce aktivit.

Přístav nabízí:

100 stání s pohodlným zadním nebo předním kotvením na molech – standardní délka lodi do 10-ti metrů, šíře 2,5 m a ponorem do 2,4 m

ukotvení větších lodí na čelech mol na boční stání

elektropřípojky 220V pro napojení lodí přímo na plovoucích molech

dopouštění lodních vodních nádrží a vylévání chemických WC přímo na technickém stání v přístavu

uzamykatelnost vstupu na jednotlivá mola

noční osvětlení přístavu, noční navigace přístavu pomocí vjezdových majáků

zajištění jeřábu ke spuštění a vytažení lodí na vodní hladinu

zajištění zimního kotvení lodí

zázemí kapitanátu s hlášením předpovědi počasí

Wi-Fi připojení v celém přístavu

24 hodin toalety a sprchy

odpočinková terasa s gastrem a výhledem na jezero

restaurace v bezprostřední blízkosti přístavu

mimořádná nabídka na služby půjčoven INTERSPORT Rent, Active Park Lipno a další v podobě speciální edice LIPNO CARD

přístav je napojen přímo na Jezerní cyklo a in-line stezku

jachtařský obchod North Sails v bezprostřední blízkosti

 

Provozní doba přístavu: 15.4. – 31.10.

 

Ceník služeb a další informace najdete zde

 

Je zde i nepřeberné množství aktivit - lanový park, bikepark, aquapark, frisbee park, lanová dráha, bobová dráha, hopsárium, trampolíny, minigolf, atd. (více info na stránkách

www.lipnoservis.cz


Frymburk

Přístav ve správě YC Azura leží na levé straně Lipna ve Frymburku v zátoce Černého potoka pod areálem Wellness Hotel Frymburk .Má ideální polohu v chráněné zátoce a zároveň velice blízko nejúžasnější a nejširší části Lipna. Zátoka Černého potoka poskytuje přirozenou ochranu před vlnobitím a svojí hloubkou zajišťuje bezstarostné kotvení i při výjimečně nízkém stavu hladiny Lipna.

Přístaviště je 42 m dlouhé a 2,4 m široké plovoucí plastové molo s rozvodem el. energie, pitné vody a s nočním osvětlením. Celková kapacita mola je 30 lodí, které se k němu vyvazují pomocí mooringových lan a slouží k celosezónnímu stání plavidel od 1.května do 15. října.Tranzitní stání lodí u mola je povoleno pouze se souhlasem správce přístavu.

K přístavišti byl vybudován stylový bufet srubového typu. V této budově je též sprcha a toalety. Rychlá dostupnost města Frymburk s množstvím obchůdků usnadní nákup potravin, nápojů, rybářských potřeb a všeho potřebného ke krásnému prožití času stráveného na naší největší přehradě Lipně.

 

Hrdoňov

Přístaviště je pod správou Hotelu Fontána. Nachází se v Hruštické zátoce mezi Frymburkem a Kovářovem. Vždy je nutné předem zavolat, zda je místo ke kotvení a zjistit na které ze 2 mol můžete využít. Součástí Mariny je voda, 230V, sprchy, restaurace. Při příjezdu se hlásit v Kolibě nebo na recepci Hotelu Fontána.

 

Dolní Vltavice

Přístaviště spadá pod Hotel Relax, kde je možné si zpříjemnit pobyt ve Wellness & Spa nebo navštívit restauraci a gril bar. Kotvící lodě mají možnost připojení na elektrickou síť a přístup na toalety u recepce Hotelu Relax. Sprcha je k dispozici venkovní na pláži.Černá v Pošumaví

Přístaviště je pod správou jachetního klubu Černá v Pošumaví. Má zde velkou členskou základnu, jejíž koníčkem je jachting a vše co s ním souvisí.Toto přístaviště má k dispozici 100 kotevních míst a volná místa pro karavany přímo u vody.

Provoz bude letos zahájen 16.4. a uzavírá se 15.10.

Obec je oblíbenou a turisty hojně navštěvovanou destinací. Díky svému umístění v největší šířce vodní nádrže (7 km) je Černá v Pošumaví ideálním a oblíbeným místem pro vyznavače vodních sportů v čele s jachtingem a windsurfingem, pro který je v Černé k dispozici půjčovna a škola windsurfingu. Oblibu si získává i u vyznavačů adrenalinových sportů, jako kiteboarding a snowkitting. Převozem z Dolní Vltavice spojuje Černá přírodní, klidovou a cestovním ruchem méně dotčenou pravou stranou, se spíše dynamičtější a pro náročnější rekreanty vybavenou levou stranou přehrady, díky tomu je výhodným výchozím bodem pro cyklisty a pěší turisty. Přímo v obci najdete bankovní služby, poštu, obchod s potravinami, lanové centrum, letní kino, atd.

 

Autor článku Lukáš Hoang, Noe´s Sailing.

Předchozí článek Jak rychle můžeme plout?
Další článek Hanse 508
Vytisknout
1786
Na horu