× Search
Naši o víkendu úspěšní
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Česká reprezentace ve vodním póle si drží naději na postup na Mistrovství Evropy.

Po páteční prohře se Švýcarskem se Češi oklepali a v sobotu zvítězili v napínavém zápase s Rakouskem 11:10. Vítězný gól vstřelil Štěpán Rezek z pokutového hodu necelé dvě minuty před koncem utkání. Největší oporou našich byl ale brankář Šrajer, který především v posledních minutách utkání exceloval a udržel český tým nad vodou.

Poslední zápas odehráli hráči se lvíčkem na prsou v neděli proti týmu Bulharska. V zápase měli Češi velké množství přesilových her, pramenících z přílišné tvrdosti Bulharů. I díky přesilovkám naši vyhráli 10:6.

Postoupili tak do dalšího kola náročné kvalifikace, ve kterém se utkají s Portugalskem, Litvou a Ukrajinou.

Autor článku: Theodor Anfilov