Přístavní manévry červená
× Search

Varování pro Řecko

Varování pro Řecko
Varování pro Řecko
Medicane (obdoba hurikánu), který zasáhne Řecko zítra bude pro jachtaře extrémně nebezpečný. Poslední čas pro přesun do bezpečí je dnes! Medicane se svou podobou blíží hurikánu. Jde o vzácný jev, pokud jste tedy bezpečně vyvázáni, můžete si užít něco, co hned tak někdo nezažil. Plavíte-li se někde po ostrovech, urychleně využijte času, který vám zbývá a najděte si bezpečný úkryt. Problémem je, že v Řecku je málo mooringových stání, obvykle se stojí zádí k molu s přídí na kotvě. Pak je otázkou, jestli budete zakotveni tak, abyste bouřlivé počasí přestáli bez úhony. Pohyb středu níže Podle nynějších předpovědí to vypadá, že v sobotu po poledni bude střed cyklóny na jihu Peloponésu u Kythéry, navečer se přesune mezi Ydru a Kythnos, o půlnoci bude nad Keou a v neděli o šesté ranní mezi Chiosem a Androsem. V neděli v poledne již zamíří nad Turecko severně od Izmiru. Důležité upozornění Numerické modely ukazují vítr kolem 40 uzlů....

Jak se zlepšit za kormidlem

Kormidelník. Ten co vede loď. Dobře to z dálky vypadá. Nejdůležitější osoba na palubě. Ano, ale také nejnudnější pozice při regatě. Kolem tohoto postu je spousta nepravdivých mýtů. 

Abhilash Tomy je zachráněn!

Indický účastník závodu Golden Globe je zachráněn! Na místo dorazila loď francouzské rybářské patroly Osiris a podařilo se jí zraněného indického jachtaře evakuovat z poškozené jachty.

Meteotsunami

Možná jste to už zažili. Sedíte na kávě v pobřežní kavárně. Najednou se vaše jachta začne před očima zvedat. Je vyšší, stále vyšší, najednou jsou nad molem fendry, roste mořská hladina a vy máte pocit, že vám teče do bot.

Poslední
Na horu