Přístavní manévry červená
× Search

Na Jadranu mlha hustá tak, že by se dala krájet

Na Jadranu mlha hustá tak, že by se dala krájet
Na Jadranu mlha hustá tak, že by se dala krájet
Pozor, pozor, na noc a ráno předpovídají meteorologové pro Jadran netradiční nebezpečí. Do cesty se vám může připlést mlha hustá tak, že by se dala krájet. Vojta Sládeček nás upozornil na nebezpečí, se kterým se na Jadranu nesetkáte často. Mnohá místa na Jadranu se ponoří do mlhy.   Chtělo by se říci, že máte jedinečnou šanci vyzkoušet si, jak nepříjemná plavba v mlze je. Takové zvolání by ale bylo nezodpovědné. Pokud to není nutné, je nejbezpečnější v mlze nevyplouvat. Předpověď uvádí varování pro noc a zítra takto Upozorenje U noći i sutra ujutro vidljivost mjestimice manja od 200 m zbog magle, naročito na južnom dijelu Jadrana. Pokud se do mlhy dostanete, držte se rad, které najdete...

Znáte toto místo?

Tuto fotku nám poslal fotograf Pavel Nesvadba těsně předtím, než odjel fotit až někam do Japonska. Nenapsal ale, odkud je.

88 000 000 EUR

Právě tolik stojí 70 m dlouhá jachta Sybaris. Na vodu byla spuštěna loni a letos se již prodává. 

Záhada

Muže v tričku svírajícího záchranný kruh našla policie na kamenech vedle španělského přístavu Tarifa. Kde se vzal?

Kde čekat brízu?

Minulé díly jsme věnovali vzniku brízy a jejímu stáčení u pobřeží. Nyní si řekneme, kde ji hledat můžeme a kde je to zbytečné. Nejprve se podíváme na ostrov. Nefouká gradientový vítr, pevnina se...

Připravte se na bóru

Pokud jste v Chorvatsku na lodi, připravte se na to, že bude foukat bóra. Na dnešek navečer varuje předpověď před bouřkami a bórou až do 50 uzlů ve Velebitském kanálu.

J Class na prodej

V roce 1934 zvítězila v Americas Cupu jachta Rainbow, když porazila britskou Endeavour. Moderní doby se nedožila, ale v roce 2012 byla postavena její replika v Holland Jachtbouw.
Poslední
Na horu