Slovník
× Search

Na kotvě: Pozor na ostatní!

Na kotvě: Pozor na ostatní!
Na kotvě: Pozor na ostatní!
Čím více kotevního řetězu, tím lépe kotva drží. Mohu tedy na 5 metrech hloubky vypustit 50 metrů řetězu, nebo je to nebezpečné? Více řetězu lépe drží. Svatá pravda. Proč tam tedy vždy nevysypat vše, co mám? I když na kotvištích obvykle vídáme opačný problém, kdy mnozí používají kotvu jen jako olovnici a měří s ní hloubku, i k přílišnému vypouštění řetězu občas dochází. Podívejte se na první obrázek. Černě nakreslené lodě vypustily 25 metrů řetězu, jak si žádala hloubka 5 metrů. Na červeně znázorněné jachtě se skipper dozvěděl, že čím více je řetězu ve vodě, tím lépe kotva drží. Proto tam vysypal rovnou 40 metrů. Na hloubku nehledě. S krásným pocitem z dobře...

Moře zamrzlo…

Tento leden je v Dalmácii výjimečný. Nejchladnější za více než pět desítek let. Vždyť i moře zamrzá…

Trimaran s sebou

V Düsseldorfu byl mezi stovkami jiných jachet vystaven i nevelký trimaran Pulse 600. Vypadá to jako zábavná loď na takovéto tahání k...

228 km/h na mostu na Krk!

Na mostu na ostrov Krk včera naměřili nárazy bóry až 228 km/h. To je hezkých 123 uzlů, nebo také 63,333333… m/s. V Chorvatsku vládne zima se vším všudy a bóra ukazuje, co umí.Podívejte se na videa.

Veletrh v Düsseldorfu

Za dva dny začíná boot Düsseldorf, největší ze suchozemských lodních veletrhů. Kdo má vztah k lodím, bude příští týden v Düsseldorfu. Bude tam co vidět.

Orkanska bura

Pokud pojedete dnes v noci po dálnici do Zadaru a dále, určitě neprojedete. Silnice bude kvůli větru zavřená. Ve Velebitském kanálu má foukat až do 110 uzlů!
Poslední
Na horu