OAK_TOP_zari 2018
Search
× Search
Víte, jak uložit plachty na zimu, abyste nesnižovali jejich životnost a na jaře nebyli překvapeni škodami, které vám zima natropila? V první řadě není dobrý nápad, nechávat plachty během zimy na stěžni. Zimní bouře dokážou napáchat veliké škody a vlhkost a sluneční záření jsou dalším faktorem, který životnost plachet negativně ovlivňuje. Na stěžni nenechávejte ani rolovací hlavní plachtu. Je sice ve stěžni schovaná, ale vlhkost se na ní podepíše. Plachty po sezóně důkladně opláchněte od soli a nečistot a vysušte je. Na zimu je budete ukládat na místo, které je suché a čisté. Plachty můžeme složit několika způsoby. Začneme metodou, která je k plachtám nejšetrnější, ale je možné ji použít spíše u menších plachet. Rolování Rolování je pro plachtu nejšetrnější a jde u menších plachet (jachty do 35 stop) o nejpreferovanější metodu uložení.  Není nikde přehnutá a vlákna netrpí. Plachtu rolujeme od horního rohu souběžně se spírami. Ty tak není třeba...

Torqeedo ve Vendée Globe

Závodíte na plachty kolem světa. Stále ale potřebujete dieselový motor, aby dokázal zajistit nezbytné dodávky elektrické energie. Torqeedo nyní toto změní v týmu Malizia.

Zranitelné kormidlo

Víte, proč bylo v posledních 30 letech na oceánu opuštěno nejvíce jachet? Stěžeň? Kýl? Elektřina? Motor? Ne, ne, ne! Nejčastější bylo poškozeno kormidlo.

Torqeedo Power 48-5000

Elektrický pohon si hledá cestu do světa automobilů i lodí. V jachtařském světě je jedním z pionýrů firma Torqeedo. Prozatímním vrcholem...

Jak upevnit kladky?

Na starších jachtách běžně najdete několik desítek kilogramů nerezových šeklů. V dnešní době se snadno můžeme obejít bez většiny z nich.
Last
Na horu