× Search
Hájek stříbrný na mistrovství Evropy
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Na Gardě se od 22. do 26. 7. jelo mistrovství Evropy skifů RS700. Na startu bylo i devět Čechů. Milan Hájek si veze z Itálie stříbro.

První den se za větru 6-7 m/s odjely dvě rozjížďky. Tu první vyhrál velmi těsně Milan Hájek, který má na svém kontě titul mistra Evropy v této třídě z roku 2017, a ve druhé dojel na druhém místě. Další dny vítr zesílil na 8–11 m/s a Milan se stabilně držel na předních pozicích a po celý průběh závodu bojoval o medaile.

Celkem se odjelo 12 rozjížděk, tři nejhorší výsledky se škrtaly a pro Milana to nakonec znamenalo stříbro: „Titul mistra Evropy jsem už získal, stříbro ještě ne,“ smál se Milan. „Závod byl hodně větrný, všichni jsme si to užili. Bohužel výrazně těžším Angličanům jsme ne úplně stačili, ale na druhou stranu oni umí v těchto podmínkách jezdit, skvěle ovládat lodě. My tolik zkušeností v silném větru nemáme, takže jsem za druhé místo určitě rád. Na vítěze jsem rychlostně určitě neměl,“ zhodnotil Milan svůj další úspěšný závod. Kromě těchto akčních jednoposádkových skifů Milan Hájek také závodí jako skipper týmu TŘI SESTRY SAILING TEAM, s nímž má na kontě mnoho skvělých výsledků.

V první desítce skončili ještě další dva Češi – na 7. místě Tomáš Vastl a na 9. místě Michal Kotek.