Search
× Search
MotoSurf WorldCup v Praze zná své vítěze
Daniel Vodička
/ Kategorie: Motorové jachty

MotoSurf WorldCup v Praze zná své vítěze

V okolí Střeleckého ostrova v Praze se dnes utkali závodníci motorových surfů v ostrých finálových jízdách a podívaná to byla opravdu zajímavá. Největší překvapení jsme mohli vidět zejména v mužské kategorii, ve které závodilo celkem 29 závodníků. Do finále A však mohlo postoupit jen dvanáct nejlepších.

Kornfeil dominoval víkendu, vítězství se ale nedočkal

Jezdec továrního týmu Jetsurf Jakub Kornfeil si trať v pražském centru zamiloval, což potvrdil vítězstvím kvalifikace a také prvenstvím ve všech rozjížďkách rozhodujících o postavení na startu. Druhé místo si vyjel teprve patnáctiletý mladíček Lukáš Záhorský a třetí skončil reprezentant Jetsurf Prague Clubu Jan Charouz.

První závod finále A patřil Kornfeilovi, který se od samého začátku usadil v jeho čele. V závodě vypsaném na deset kol si vypracoval pohodlný náskok a jízdu poblíž Karlova mostu si vysloveně užíval. Druhé místo vybojoval Lukáš Záhorský před Janem Charouzem. Čtvrtý dojel Martin Šula a poslední místo v nejlepší pětici patřilo Michalovi Lošťákovi.

Druhá jízda se v mužské kategorii vyvíjela velice podobně. Jakub Kornfeil hned od startu pelášil kupředu a opět dosáhl velmi komfortního náskoku. Jan Vančura, Dominik Ingr a Izraelec Or Yanai však závěrem závodu měli být předjeti o jedno kolo. Při předjíždění Vančury ale Kornfeil upadl a tím pádem se pro druhého Lukáše Záhorského naskytla obrovská šance, jak se s mankem vypořádat. Jakub se ale z vody na svůj surf velmi rychle vrátil a posledním kolem pokračoval na první pozici. Během pádu se ale do turbíny jeho Jetsurfu dostala nečistota, která způsobila technický problém a Lukáš Záhorský si tedy přijel pro vítězství. Druhou příčku bral domácí Jan Charouz a pro své první třetí místo v kariéře si dojel Slovák Sebastian Kubinec.

Druhé a první místo tedy v celkovém součtu vyneslo vítězství Lukáši Záhorskému. Z druhého místa se mohl radovat Jan Charouz a na smolaře Jakuba Kornfeila zbylo „pouze“ třetí místo. Naopak spokojený mohl být teprve patnáctiletý závodník Sebastian Kubinec, který si z Prahy odváží skvělé čtvrté místo. Nejlepší pětici pak uzavřel vynálezce motorových surfů Jetsurf Matin Šula, který bere body za čtvrté a páté místo v jednotlivých závodech.

Dámská kategorie patřila Anetě Šacherové

Podobně jako v pánské kategorii jsme měli i mezi ženami favoritku, která dominovala dosavadnímu programu na Střeleckém ostrově. Aneta Šacherová ale své tažení dotáhla do vítězného cíle, čímž podtrhla vítězství z kvalifikace a také rozjížděk. Naopak smůlu měla druhá žena šampionátu Ale Rivas z Mexika. Druhé místo z prvního závodu bylo jejím dnešním maximem, neboť ji ve druhé jízdě přibrzdily technické potíže. Na vypůjčený surf se nedokázala rychle adaptovat a musela se smířit až s osmou pozicí a bramborovou medailí celkově.

Naopak velmi spokojená může být Kristýna Ševčíková, která vrchol závodního víkendu ukončila dvěma třetími místy ve finále. Kristýna se tak dočkala svého vůbec prvního umístění na stupních vítězů v kariéře.
3085
Tygr_right small_2018
Na horu