Search
× Search
Jak toto skončí?
Daniel Vodička

Jak toto skončí?

V srpnu 2011 zabil Tomislav Horvatinčić dvojici italských jachtařů, kteří seděli v kokpitu své zakotvené jachty. U prvního soudu dostal 20 měsíců, druhý soud ho osvobodil a nyní u třetího dostal téměř 5 let. Konec to ale zřejmě není a může být jakýkoli.

V srpnu 2011 převálcoval Horvatinčić svým motorovým člunem zakotvenou italskou jachtu. Na palubě byli manželé, dva čerství důchodci. Ani jeden nehodu nepřežil.

Horvatinčić byl na palubě se svojí mladou přítelkyní, loď vedl autopilot a po nehodě se sháněl nejprve po svém advokátovi a po alibi. Měl zkušenosti. Již v roce 1980 zabil osmdesátiletou ženu a ujel od nehody. Prý měl strach z krve...V roce 1989 zabil autem dalšího člověka. Opět bez trestu! V roce 2009 srazil čtyřčlennou rodinu. Naštěstí jen lehčí zranění. Bez trestu. Šikovný borec.

Tomislav Horvatinčić byl zdatný šíbr již za bývalé Jugoslávie a své dovednosti a kontakty dovedl do dokonalosti po osamostatnění Chorvatska. Rozhodně nejde o člověka, který by řešil něco takového, jako je svědomí.

První soudní líčení řešící kolizi s jachtou, skončilo v roce 2015. Horvatinčič odešel od soudu s 20 měsíci vězení. Odvolal se však a o dva roky později ho stejná soudkyně osvobodila. Horvatinčićova přítelkyně zjistila, že byl v době nehody ve stavu pomatení smyslů. Vlastně… Byl osvobozen. Je otázkou, jak mocný byl tlak na soudkyni.

Nyní je tedy hotový již třetí rozsudek a šíbr s politickými kontakty dostal 4 roky a 10 měsíců. Může se ale odvolat a co se bude dít dále, je ve hvězdách. Horvatinčićovi přesvědčovací schopnosti jsou ohromné.

Na druhou stranu, čas běží… Staří přátelé odcházejí do penze, mladí soudci nemusí být tak nakloněni argumentům stárnoucího seladona bez svědomí. Je otázkou, jak to skončí.

Představte si ale, že vás někdo takový převálcuje, zbude z vás mastný flek a přitom se mu hravě daří unikat spravedlnosti navzdory tomu, že rozhodně porušil zákony. Ošklivý příběh.

6857
Na horu